„Wstań i chodź”

 „Wstań i chodź”

Obecni na koncercie słuchacze na pewno się nie zawiedli. Ponad 20 artystów pod przewodnictwem Dunki Lei Kjeldsen w 5-lecie istnienia Chóru, zachwyciło nas poruszającymi występami. Na każdym kroku czuć było wyjątkową atmosferę, a jednocześnie ogromne pokłady pozytywnej energii, którą podzielili się z nami wykonawcy. Nie sposób także pominąć efektów wizualnych, które dzięki zaangażowaniu i pomocy ze strony Samorządowego Ośrodka Kultury w Alwerni wzmocniły wrażenia towarzyszące uczestnikom koncertu. Artyści przekazali nam ogrom wspaniałych emocji, nie siląc się na przepych, co potwierdza tylko stwierdzenie, że piękno tkwi w prostocie.

– To było niesamowite wydarzenie, a dyrygentka Lea fantastycznie sprostała wyzwaniu przygotowania chóru do tego występu, co dało się zauważyć w każdej minucie koncertu. – mówiła burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja-Szpila.

A to wszystko
zaczęło się od…

… pomysłu, który zrodził się w głowie burmistrz Beaty Nadziei-Szpili w 2015 roku. Chór Gospel jest jednym z projektów Stowarzyszenia Alwernia Plus, którego w tym okresie była prezesem. Pierwsze spotkania i próby, które rozpoczęły się 20 sierpnia 2015 roku, a zaowocowały debiutowym występem w Klasztorze oo. Bernardynów w Alwerni – 11 października tego samego roku. Od roku 2016 organizowane są coroczne „Warsztaty Gospel” w Alwerni, dzięki którym każdy z nas ma możliwość poznania i przekonania się
o tym jak wyjątkowa jest to muzyka. Na chwilę obecną Gospel Alwernia liczy ok. 30 osób.

Kilka słów o kapelmistrzu

Dyrygentką chóru jest Dunka Lea Kjeldsen – osoba pełna niespożytej energii, obdarzona niezwykłą wrażliwością, a przede wszystkim wielkim talentem organizacyjnym. W Polsce mieszka od ponad 20 lat. Jest zawsze uśmiechnięta i zaraża radością innych. Lea należy do osób sumiennych i szczerych, a muzykę gospel pokochała za to, że „daje nadzieję”.

Tu nie chodzi tylko o śpiew!

Chór Gospel Alwernia umożliwia nam międzypokoleniową integrację, gdyż jest to projekt zrzeszający osoby zarówno młode, jak i te nieco starsze. Czynny udział w życiu społecznym to ogromna wartość dla większości osób, bez względu na wiek. Integracja buduje świadomość przynależności do danej grupy, dzięki czemu poczucie własnej wartości wzrasta, a wrażenie osamotnienia odchodzi w niepamięć. Gospel to również idealny sposób, by pozbyć się niechęci i negatywnego nastawienia w wielu aspektach życia.

W imieniu Chóru, wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia i śledzenia profilu na Facebooku: Chór Gospel Alwernia. 

Karolina Sęk

Pozostałe