Witamy nowe Panie Dyrektor!

Przedstawiamy dwie nowe „szefowe”, które od 1 września objęły stery w gminnych placówkach oświatowych. Nową Panią dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu została Pani Natalia Kopeć, natomiast Przedszkola Samorządowego „Fantazja” w Kwaczale – Pani Klaudia Borkowska-Drabiec. Akty powierzenia Paniom Dyrektor przekazała Burmistrz Gminy Alwernia – Beata Nadzieja Szpila.

Natalia Kopeć zastąpiła na stanowisku dyrektora SP w Grojcu, Panią Iwonę Knapik. Wcześniej pracowała jako logopeda w Przedszkolu Samorządowym „Tęczowa Kraina” w Alwerni. W zawodzie pracuje od 10 lat. Ma na swoim koncie wiele ciekawych projektów, które udało jej się zrealizować w przedszkolu, m.in. o sławnej już na całą Polskę lalce o imieniu Pyza, która odwiedziła odległe przedszkola rozsławiając Alwernię. Kolejny projekt o Koziołku Matołku, w którym wzięło udział około 1500 nauczycieli zdobył patronat m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej czy Rzecznika Praw Dziecka.Prywatnie Pani Natalia jest mamą trójki chłopców.

– Kocham dzieci i praca z nimi daje mi wiele radości –wyznaje Pani Natalia.

Natomiast Klaudia Borkowska-Drabiec zastąpiła na stanowisku dyrektora PS w Kwaczale Panią Dorotę Ostrogórską. Wcześniej pracowała w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Brodłach. W zawodzie jest od 11 lat. Prywatnie kocha sport, a szczególnie bieganie. Reprezentowała gminę Alwernia w Powiecie Chrzanowskim. W biegu na 5 kilometrów zajęła drugie miejsce.

– Moim marzeniem jest, by placówka, którą będą zarządzać była przyjazna i bezpieczna. By dzieci czuły się tutaj komfortowo – podkreśla nowa Pani Dyrektor.Obu Panią Dyrektor życzymy wielu sukcesów.

Załączniki