WITAJ SZKOŁO

Witaj szkoło! Dzieci i młodzież z gminy Alwernia rozpoczęły Nowy Rok Szkolny 💪💪💪

⏩Po wakacjach dzieci i młodzież z gminy Alwernia bardzo chętnie przekroczyły progi szkół i przedszkoli. Stęskniły się za rówieśnikami tym bardziej, że ostanie miesiące lock downu nie były zbyt wesołe, a nauka odbywała się głównie zdalnie.

⏩Burmistrz Alwerni – Beata Nadzieja-Szpila odwiedziła dziś wszystkie przedszkola w gminie, by osobiście życzyć najmłodszym mieszkańcom powodzenia i wielu sukcesów. Przekazała dzieciakom ekologiczne gry planszowe promujące najpiękniejsze zakątki i najważniejsze miejsca w Alwerni.

⏩Powody do radości mieli przede wszystkim uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Grojcu. Po długich latach oczekiwań społecznych właśnie dobiega końca rozbudowa i generalny remont placówki☺️☺️☺️. Jest szansa, że już jesienią, dzieci będą uczyć się w nowej części szkoły. Pojawią się tam nie tylko przestronne sale lekcyjne, ale przede wszystkim nowa sala gimnastyczna, o której do tej pory dzieci mogły tylko pomarzyć. Będą też szatnie, łazienki i prysznice. Podczas rozpoczęcia roku szkolnego, po mszy świętej, ksiądz proboszcz udostępnił kościół, by nowa Pani dyrektor Natalia Kopeć mogła przywitać uczniów i przedstawić nauczycieli. – Zrobię wszystko, by na koniec listopada zakończyły się prace w szkole. Byście mogli cieszyć się pięknymi i komfortowymi wnętrzami. Byście uczyli się w godnych warunkach – mówiła do dzieci burmistrz Beata Nadzieja-Szpila życząc uczniom powodzenia i wielu sukcesów👌👌👌. Więcej o remoncie Szkoły Podstawowej w Grojcu, a także o dwóch nowych Paniach Dyrektor, które rozpoczęły pracę od 1 września przeczytacie na naszym fanpage’u już jutro. 👉Śledźcie koniecznie naszą stronę internetową oraz profil na Facebooku👈

Pozostałe