Stołówki szkolne wypięknieją

 Stołówki szkolne wypięknieją

Na tę wiadomość mieszkańcy Kwaczały i Poręby Żegoty czekali od dawna. W końcu rozpocznie się remont stołówek szkolnych w obu sołectwach. Gmina Alwernia przeznaczyła na ten cel 172 tysiące złotych. Prace mają być gotowe początkiem grudnia tego roku.

– Bardzo cieszymy się z rozpoczęcia remontu stołówki, który poprawi standard pracy kuchni oraz jej funkcjonalność, zapewni też jej doposażenie w wiele nowych sprzętów ułatwiających pracę – podkreśla Renata Zielińska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kwaczale. Posiłki w jej szkole cieszą się dużym zainteresowaniem. Panie kucharki wydają dziennie 110 obiadów. – Gruntowny remont całej stołówki zapewni naszym uczniom możliwość spożywania posiłków w pięknie wyremontowanych pomieszczeniach dostosowanych do ich wieku i potrzeb. Pozyskane środki są bardzo duże i szkoła ze swojego budżetu na pewno nie mogłaby sobie pozwolić na taką inwestycję – mówi Renata Zielińska.

Na remont czekają także w szkole w Porębie Żegoty. – U nas na pierwszy rzut oka stołówka nie wygląda źle – przyznaje Renata Wojcieszek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Porębie Żegoty. Zaznacza jednak, że jest wiele wad, które spędzają sen z powiek. – Nie mamy w stołówce wentylacji, co rzutuje na całą placówkę. Schody techniczne są całkowicie zrujnowane, przez co jest niebezpiecznie. Starsi uczniowie, głównie ósmoklasiści jedzą obiad przy stolikach dla maluchów. Cierpią ich kręgosłupy – wylicza Pani Dyrektor. Cieszy się, że w końcu wszystko będzie jak należy. – Nie możemy się doczekać – zaznacza.

Szkoły Podstawowe: w Kwaczale i Porębie Żegoty to dwie spośród czterech, na które były złożone wnioski o dofinansowanie z rządowego programu “Posiłek w domu i szkole”. Niestety szkoła w Okleśnej i Grojcu nie została zakwalifikowana do dofinansowania.

Beata Nadzieja-Szpila, Burmistrz Gminy Alwernia podkreśla, że stan techniczny szkół oraz komfort nauki dla najmłodszych mieszkańców Gminy jest jej priorytetem. Sukcesywnie we wszystkich szkołach odbywają się remonty oraz doposażanie placówek.

Pozostałe