„Rodzina książką życia” – podsumowanie projektu

 „Rodzina książką życia” – podsumowanie projektu

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni zakończyła realizację projektu „Rodzina książką życia”. Projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie 27200,00 zł ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz 7000,00 zł w formie dotacji celowej z Gminy Alwernia.

W ramach tych środków MGBP w Alwerni wraz z filiami zorganizowała szereg literackich i kulturalnych wydarzeń, adresowanych do dzieci, młodzieży i osób dorosłych w tym 60 plus. Były to m.in. spektakle teatralne dla najmłodszych, warsztaty, spotkania autorskie, konkurs plastyczny i wystawa.

Odwiedzili Gminę Alwernia : aktorka Anna Seniuk, pisarka Ałbena Grabowska, aktor i pisarz Jan Nowicki i wielu innych. Warsztaty były okazją do świetnej zabawy i nabycia nowych umiejętności.

Na konkurs plastyczny wpłynęło prawie 200 prac, z czego ponad 50 uczestników otrzymało nagrody. Wszystkie działania w ramach projektu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszej Gminy. Serdeczne podziękowania należą się Pani Burmistrz Gminy Alwernia Beacie Nadziei-Szpili i Radnym Rady Miejskiej za życzliwość i wsparcie finansowe projektu – podkreśla Elżbieta Jarczyk, Dyrektor MGBP w Alwerni. Dodaje, że podziękowania za współpracę i zaangażowanie w realizacji projektu należą się również partnerom: Stowarzyszeniu na Rzecz Poręby Żegoty, Stowarzyszeniu Młoda Alwernia, Stowarzyszeniu Seniorzy Alwerni, Samorządowemu Ośrodkowi Kultury w Alwerni, Kołu Emerytów i Rencistów w Regulicach, Radzie Seniorów oraz Referatowi Promocji, Kultury, Zdrowia i Sportu UM w Alwerni.

Prezentację multimedialną podsumowującą projekt „Rodzina książką życia”, można zobaczyć na stronie www.mgbp.alwernia.pl

Pozostałe