Mój przyjaciel kot – konkurs dla dzieci

 Mój przyjaciel kot – konkurs dla dzieci

„Niemal założyć się jestem gotów, bo wątpliwości moich nie budzi, że gdzie jest dom szczęśliwych kotów, tam jest tez dom szczęśliwych ludzi.” Pamiętacie książeczkę pod tytułem „Nasz przyjaciel kot” wydaną jakiś czas temu przez Gminę Alwernia? Pięknie ilustrowana z wierszami znakomitego krakowskiego poety Franciszka J. Klimka cieszyła najmłodszych mieszkańców gminy Alwernia, szczególnie tych kochających koty. Ruszyły prace nad nową wersją książeczki. Tym razem jej stronice wypełnią wiersze i obrazki stworzone przez najmłodszych mieszkańców naszej Gminy.

Tematem przewodnim podobnie jak ostatnio – są koty. Właśnie ogłosiliśmy konkurs w dwóch kategoriach: na pracę plastyczną prezentującą koty (dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas 1-2) oraz na prace literackie, krótkie wiersze o kotach (dla uczniów klas 3-4). Na prace czekamy do 15 listopada. Szczegóły konkursu znajdziecie w załącznikach poniżej.

Pierwsza edycja książeczki wydana była z myślą o dzieciach. Trafiła do przedszkoli i szkół podstawowych na terenie gminy. Część Pani Burmistrz Beata Nadzieja-Szpila podarowała dla chorych dzieci. – Zawiozłam ją jako prezent na otwarcie oddziału dziecięcego w chrzanowskim szpitalu – wspomina Burmistrz Beata Nadzieja-Szpila. Dodaje, że książeczki rozeszły się jak świeże bułeczki, stąd pomysł na kolejną wersję.- Książeczka ukazuje miłość do świata naszych domowych pupili, a także miłość do polskiego poetyckiego słowa. Ta najnowsza doceni także talenty artystyczne naszych małych mieszkańców – podkreśla Pani Burmistrz.

Pozostałe