Mamy nowe boiska!

Mamy to! Nowoczesny, funkcjonalny i bezpieczny kompleks boisk sportowych nareszcie cieszy uczniów Szkoły Podstawowej w Alwerni. Z obiektu wartego prawie 1,2 miliona złotych mogą korzystać także pozostali mieszkańcy gminy. Na tę inwestycje szkoła czekała wiele lat.

– W 2019 roku udało się stworzyć optymalny projekt i dopiąć jego realizację tak, by już w tym roku szkolnym dzieci mogły uprawiać sport w godnych warunkach – cieszy się Beata Nadzieja-Szpila, Burmistrz Gminy Alwernia. Nie ukrywa, że obiekt sportowy jest jej dumą, a także wizytówką całej gminy. Kompleks rekreacyjno – sportowy to 2 boiska do piłki siatkowej, 2 boiska do piłki koszykowej, boiska do piłki ręcznej oraz bieżnia do skoku w dal. Na terenie Szkoły powstały także wiaty z miejscami postojowymi dla rowerów oraz stanowisko do samoobsługowej naprawy rowerów. Z inwestycji najbardziej cieszą się dzieci.

– Jest super! Takie boisko to widziałem wcześniej tylko w Chrzanowie. Teraz sam mogę na takim grać w piłkę – uśmiecha się 10-letni Kamil.

Oficjalne przecięcie wstęgi odbyło się jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, jednak z uroczystym otwarciem boiska Burmistrz Beata Nadzieja-Szpila czekała do września.

– 11 września o godzinie 15 rozegramy inauguracyjny mecz: samorządowcy kontra uczniowie – zapowiada wydarzenie Pani Burmistrz. Podkreśla, że tylko dzięki doskonałej współpracy i zaangażowaniu Radnych Rady Miejskiej w Alwerni z Panią Burmistrz udało się tak sprawnie poprowadzić inwestycję i dopiąć do szczęśliwego finału.

– Wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej w Alwerni oraz mieszkańcom naszej gminy życzę bezpiecznego i aktywnego spędzania czasu oraz zdrowej rywalizacji w sporcie – dodaje szefowa alwernijskiej gminy. Przy okazji składa serdeczne podziękowania : Dyrektorowi Generalnemu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Panu Szymonowi Strzelichowskiemu , Radnemu Województwa Małopolskiego Panu Rafałowi Kosowskiemu , Posłowi na Sejm RP Panu Krzysztofowi Kozikowi za pomoc w pozyskaniu środków na tę tak ważną dla Gminy Alwernia inwestycję.

W uroczystości oficjalnego otwarcia boiska wzięli udział : Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja Szpila, Dyrektor Generalny Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Pan Szymon Strzelichowski, Radny Województwa Małopolskiego Pan Rafał Kosowski, Poseł na Sejm RP Pan Krzysztof Kozik, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Alwerni Pan Paweł Kozikowski. Obecni byli także Wiceburmistrz Pani Danuta Głownia, Sekretarz Pani Katarzyna Knapik, Kierownik Referatu Inwestycji Pani Ilona Antończyk Kępa oraz uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej w Alwerni.

Czy wiecie, że: Ogólna wartość wykonania zadania wyniosła: 1.146.222,83 zł, w tym dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich to 127.000,00 zł.

Pozostałe