Dodano:
Referat Promocji, Kultury, Zdrowia i Sportu
III piętro, pokój nr 304, tel. 12 283 11 15 w.332
Warunki ubiegania się o dofinansowanie w ramach procedury małych dotacji
(małe granty) w trybie pozakonkursowym
Zgodnie z art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. 2019 poz. 688) organizacje pozarządowe lub podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 mogą ubiegać się o realizację zadania publicznego poza trybem otwartego konkursu ofert ze środków Gminy Alwernia z zastrzeżeniem, że wysokość środków finansowych przekazywana w trybie małych grantów nie może przekroczyć 20% dotacji planowanych w danym roku budżetowym na realizację zadań publicznych zlecanych organizacjom pozarządowym lub podmiotom, o których mowa w art.3 ust.3
Organizacja chcąca ubiegać się o dofinansowanie w ramach MAŁEGO GRANTU, powinna złożyć ofertę na realizację zadania publicznego wraz z wymaganym załącznikiem aktualnym dokumentem stanowiącym o podstawie działalności oferenta/oferentów (Organizacje zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym nie muszą załączać odpisu z KRS), potwierdzający status prawny i umocowanie osób go reprezentujących
Nabór ofert w ramach procedury MAŁYCH GRANTÓW odbywa się w trybie ciągłym (przez cały rok) w miarę posiadanych przez Gminę środków finansowych.
PODSTAWA PRAWNA:
a) Prowadzić działalność na terenie Gminy Alwernia.
b) Nie posiadać zaległości z tytułu zobowiązań publiczno-prawnych wobec budżetu państwa, jednostek samorządu terytorialnego oraz innych źródeł o charakterze publicznym.
c )Posiadać własne konto bankowe.
d) Prowadzić działalność z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom (alkoholowym i/lub narkotykowym) zapisaną w statucie organizacji.
e) Posiadać numer NIP i REGON.
4. ZASADY PRZYZNAWANIA DOTACJI:
a) Wysokość jednorazowego dofinansowania zadania publicznego nie może przekroczyć kwoty 10 000,00 zł.
b) Łączna kwota środków finansowych przekazanych prze Gminę Alwernia organizacji pozarządowej lub podmiotowi wymienionemu w art.3 ust 3 Ustawy w roku kalendarzowym 2020 w trybie „małych grantów” nie może przekroczyć kwoty 20 000,00 zł.
c) Zadanie publiczne musi być zrealizowane w okresie nie dłuższym niż 90 dni.
d) Złożenie oferty wraz z załącznikami winno nastąpić co najmniej 21 dni przed rozpoczęciem realizacji zadania publicznego.
e) Zgłoszone zadanie nie może być tożsame z tematyką zadań realizowanych w trybie otwartych konkursów ofert ( nie dotyczy szkoleń edukacyjnych). Poprzez „zadanie tożsame” rozumie się zachodzącą spójność w następujących obszarach:
– termin realizacji
– cele zadania konkursowego
– adresaci zadania
f) Szczegółowy wykaz planowanych tematów konkursowych wraz z krótką charakterystyką zawiera załącznik do niniejszej informacji.
g) Nie będą rozpatrywane oferty złożone po terminie określonym w niniejszej informacji, nie spełniające wymogów formalnych, złożone na niewłaściwych drukach, nie zawierające kompletu dokumentów, bądź zawierające inne braki formalne, w przypadku nieusunięcia tych braków we wskazanym wezwaniu 7-dniowym terminie do ich usunięcia.
6. WYMAGANE DOKUMENTY
a) Oferta
Warunkiem otrzymania dotacji jest złożenie oferty zgodnej z rozporządzeniem Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. (poz. 2055) w sprawie uproszczonego wzoru ofert i uproszczonego wzoru sprawozdania z realizacji zadania publicznego
b) Dokument stanowiący o podstawie działalności podmiotu zawierający aktualne dane:
Zgodnie z art. 4 ust. 3 i 4a ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym (DZ. U. z 2013 r. poz. 1203 ze zm.), za dokument tożsamy z odpisem uznaje się pobrany samodzielnie wydruk komputerowy aktualnych informacji o podmiocie wpisanym do Rejestru, dokonany za pośrednictwem strony internetowej Centralnej Informacji Krajowego Rejestru Sądowego (https://ems.ms.gov.pl).
c) Aktualny statut lub inny akt regulujący status podmiotu. Dokument przedkładany przez podmioty wskazane w art. 3 ust 2 oraz ust. 3 pkt 2-4 Ustawy, zawierać winien adnotację o jego przyjęciu przez organ rejestrowy.
d) W przypadku oddziału terenowego organizacji składającej ofertę niezbędne jest załączenie pełnomocnictwa zarządu głównego dla przedstawicieli ww. oddziału (liczba osób zgodna ze wskazaniem zawartym w KRS) do składania w imieniu tej organizacji oświadczeń woli w zakresie nabywania praw i zaciągania zobowiązań finansowych oraz dysponowania środkami przeznaczonymi na realizację zadania ( w tym rozliczenie uzyskanej dotacji), o której dofinansowanie stara się jednostka organizacyjna.
e) Oświadczenie o braku zaległości z tytułu zobowiązań publiczno-prawnych wobec budżetu państwa, jednostek samorządu terytorialnego oraz innych źródeł o charakterze publicznym.
f) Oświadczenie o ubieganiu się/ nieubieganiu się z budżetu Gminy Alwernia w roku 2020 o środki finansowe w trybie „małych grantów”.
g) Dane specjalistów i wychowawców (kserokopie poświadczające kwalifikacje) z określeniem pełnionych przez nich funkcji podczas realizacji zadania publicznego.
h) Oświadczenie organizatora o posiadaniu kopi dokumentów z Krajowego Rejestru Karnego oraz Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, poświadczających niekaralność kadry zaangażowanej w realizację zadnia (wymagany, w przypadku zatrudnienia lub dopuszczania osób do działalności związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem, małoletnich lub opieką nad nimi).
i) Program zajęć:
– profilaktycznych/ socjoterapeutycznych uwzględniających scenariusze zajęć
– terapeutycznych/ szkoleniowych/ innych zawierających tematykę zajęć
Uwaga! Profilaktykę ze względu na adresatów działań dzieli się na profilaktykę uniwersalną, selektywną, lub wskazującą. Dofinansowaniu podlegać będą wyłącznie programy o naukowych podstawach lub o potwierdzonej skuteczności, w szczególności rekomendowane w ramach Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego – system oceny jakości programów opracowany i wdrażany we współpracy przez Krajowe Biuro Przeciwdziałania Narkomani (KBPN), Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA), Ośrodka Rozwoju Edukacji (ORE) oraz Instytutu Psychiatrii i Neurologii. |
j) Harmonogram zajęć
k) W przypadku zadeklarowania w ofercie pobierania wpłat i opłat od adresatów zadania przez organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust.3 Ustawy, stosowna informacja o zakresie prowadzonej działalności odpłatnej winna znaleźć swoje potwierdzenie w statucie lub w innym akcie wewnętrznym, zgodnie z art. 10 ust. 3 Ustawy.
l) Osoby uprawnione niedysponujące pieczątkami imiennymi, winny podpisywać się pełnym imieniem i nazwiskiem z zaznaczeniem pełnionej funkcji.
m) W przypadku złożenia kserokopii dokumentów, osoba reprezentująca podmiot występujący o dotację powinna potwierdzić je na każdej stronie za zgodność z oryginałem wraz z datą tego potwierdzenia.
6. TERMIN SKŁADANIA OFERT
a) Procedura, o której mowa powyżej, ulega zakończeniu z chwilą wyczerpania środków finansowych zaplanowanych w budżecie Gminy Alwernia na rok 2020 na dofinansowanie zadań zleconych organizacjom pozarządowym z dziedziny przeciwdziałania uzależnieniom (alkoholowym i/lub narkotykowym).
7. MIEJSCE SKŁADANIA OFERT
URZĄD MIEJSKI W ALWERNI
ul. Zbigniewa Gęsikowskiego 7
32 – 566 Alwernia
Biuro Obsługi Klienta I piętro.
Dokumenty do pobrania:
Rozporządzenie Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018r. sprawie uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru sprawozdania z realizacji zadania publicznego.
2020 © Oficjalny serwis informacyjny Gminy Alwernia | Polityka prywatności