Wręczono stypendia i wyróżnienia burmitrza dla utalentowanych mieszkańców gminy Alwernia

Jak co roku Beata Nadzieja-Szpila, Burmistrz Gminy Alwernia wręczyła zdolnej młodzieży stypendia oraz wyróżnienia. Na pomoc finansową mogą liczyć zarówno sportowcy, a od 2023 r talenty artystyczne.
Wielkie gratulacje należą się 6 naszym wspaniałym, młodym i ambitnym z Gminy Alwernia, którzy otrzymali stypendia i nagrody.

17-letni Kacper Kadłuczka ma na swoim koncie wiele sukcesów w dziedzinie boksu. Zajął m.in. I miejsce w Międzynarodowym XV Turnieju o Puchar Skorpiona oraz I miejsce w Let’s GoChamp w Koszalinie.

Maja Zapotoczny to 12-letnia zawodniczka, która zdobywa laury w kickboxingu. W ubiegłym roku zajęła I miejsce w Mistrzostwach Śląska w Kickboxingu.

Brat Mai, 17-letni Gabriel Zapotoczny także osiąga wielkie sukcesy w kickboxingu. Zajął m.in. I miejsce w Carpathion Cup – Przeworsk Kick-Light czy I miejsce w Mistrzostwach Małopolski w Boksie Olimpijskim.

Michał Kaszuba natomiast rozsławia Gminę Alwernia grając w szachy. Zajął I miejsce w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w szachach w grupie chłopców do lat 13 w Pokrzywnej.

18-letni Jakub Chmielowic jest świetny w jeździectwie. W Zawodach Międzynarodowych Klasy CEIYJ 2* - 120 metrów w Walewicach nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce. To tylko jedno z jego licznych osiągnięć w tej dyscyplinie.

Wyróżnienie otrzymała 8-letnia Nadia Mazur, która bryluje w dyscyplinie Aerial Hoop. Zajęła m.in. II miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju Fly the Sky.
- Gratuluję wszystkim talentu, ale też determinacji i ciężkiej pracy. Swoimi sukcesami rozsławiacie i promujecie Gminę Alwernię w całym kraju i nie tylko. Jestem z Was dumna - podkreśla Pani Burmistrz.