Emocjonujące rozgrywki Służb Mundurowych

W sobotni poranek 19 września br. na stadionie w Alwerni odbył się Turniej Służb Mundurowych o puchar Burmistrza Gminy Alwernia Beaty Nadziei-Szpili.

Na dwóch boiskach rywalizowało ze sobą 10 drużyn z naszych gminnych straży oraz zaproszone drużyny służb mundurowych: OSP Regulice, OSP MDP Kwaczała, OSP Alwernia, OSP Grojec, Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

Dużą atrakcją tego turnieju byli goście specjalni: drużyny Oldbojów Wisły Kraków, Ruchu Chorzów oraz Górnika Zabrze.

Po pełnej emocji walce na boisku tak prezentują się wyniki Turnieju:

• Pierwsze miejsce: Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie,

• Drugie miejsce: Komenda Miejska Policji w Krakowie,

• Trzecie miejsce: Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie,

• Król strzelców: Szymon Wojtoń Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie,

• Najlepsza drużyna OSP z Gminy Alwernia: OSP Grojec.

Puchary dla zwycięskich drużyn ufundował poseł na Sejm RP Rafał Bochenek. W czasie przerw przeprowadzona została licytacja gadżetów ufundowanych przez uczestników turnieju. Całkowity dochód ze zbiórki —2165 złotych został przekazany na rzecz chorego Dominika Jarosa z Chrzanowa.

Zebrane środki wesprą leczenie i rehabilitację Dominika oraz wszelkie inne niezbędne wydatki związane z walką o jego sprawność. Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom za udział w naszym Turnieju!
Dziękujemy współorganizatorom — strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grojcu, a także Samorządowemu Ośrodkowi Kultury w Alwerni.

Katarzyna Pocztowska-Wojewoda