Wymiana kotłów węglowych na kotły węglowe spełniające wymogi ekoprojektu

Gmina Alwernia realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. Wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych (kotły na węgiel klasy 5) w Gminie Alwernia”

Przedsięwzięcie obejmuje wymianę starych niskosprawnych źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych na kotły węglowe spełniające wymagania klasy 5 wg normy PN-EN 303-5:2012 (87 szt.). Dodatkowo wykonane zostaną prace przystosowawcze instalacji wewnętrznej niezbędne do prawidłowego funkcjonowania nowych urządzeń grzewczych. Ponadto projekt zakłada przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej wśród mieszkańców gminy Alwernia.

Dofinansowanie projektu z UE: 839 739,34 PLN

Okres realizacji: 2018-2020