Wymiana kotłów węglowych na kotły gazowe i biomasowe

Gmina Alwernia realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. Wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych (biomasa i paliwa gazowe) w Gminie Alwernia

Przedsięwzięcie obejmuje wymianę starych niskosprawnych źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych na nowe ekologiczne kotły biomasowe (10 szt.) oraz kondensacyjne kotły gazowe (73 szt.). Dodatkowo wykonane zostaną prace przystosowawcze instalacji wewnętrznej niezbędne do prawidłowego funkcjonowania nowych urządzeń grzewczych. Ponadto projekt zakłada przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej wśród mieszkańców gminy Alwernia.

Dofinansowanie projektu z UE: 1 220 989,56 PLN

Okres realizacji: 2018-2020