Realizowane Projekty

Gmina Alwernia realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. Głęboka modernizacja budynków użyteczności publicznej w miejscowościach: Alwernia i Regulice”

Przedsięwzięcie obejmuje termomodernizację Zespołu Szkół nr 1 w Alwerni oraz Szkoły Podstawowej w Regulicach. Ocieplenie ścian, stropodachów oraz wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w znacznym stopniu ograniczą utratę ciepła w budynkach, a co za tym idzie wpłynie to na poprawę efektywności energetycznej obiektów, a w konsekwencji również na poprawę stanu jakości powietrza. Kolejnym pozytywem związanym z realizacją projektu będzie widoczne i "odczuwalne" obniżenie rachunków za zużycie energii cieplnej. Montaż instalacji fotowoltaicznych w budynkach szkół wpłynie na większą świadomość społeczności lokalnej nt. OZE i korzyści dla środowiska płynących z jej zainstalowania.

Dofinansowanie projektu z UE: 2 060 049,18 PLN

Okres realizacji: 2017-2018

 

 

===================================================================================================================

 

=====================================================================================================================================

Gmina Alwernia zrealizowała projekt pn. Wykonanie pochylni dla osób niepełnosprawnych w Przedszkolu Samorządowym w Kwaczale współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III.

Koszt całkowity 21 574,20 zł

Dofinansowanie PFRON 10 787,10 zł

Udział środków Gminy Alwernia 10 787,10 zł

 

 

=====================================================================================================

Gmina Alwernia pozyskała środki w wysokości 11 691,00 zł z Województwa Małopolskiego na rzecz zapewnienia gotowości bojowej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwaczale. W ramach projektu zakupiono m.in. kompletny system selektywnego wybierania, radiotelefony przenośne, pilarkę ratowniczą, odzież ochronną, hydronetki oraz tłumice.

Koszty całkowite 23 779,26 zł

Dofinansowanie Województwa Małopolskiego 11 691,00 zł

Wkład własny Gminy Alwernia 12 088,26 zł

 

==========================================================================================================

Projekty edukacyjne

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...