Karta Dużej Rodziny Gminy Alwernia

Konkurs na Najpopularniejszego Przedsiębiorcę - Partnera Karty Dużej Rodziny Gminy Alwernia 2018

16 marca 2018 roku w Alwerni odbyła się I Gala Przedsiębiorczości Gminy Alwernia. RELACJA

Galę zorganizował Burmistrz Gminy Alwernia Tomasz Siemek. Zostali na nią zaproszeni Przedsiębiorcy – Partnerzy Karty Dużej Rodziny Gminy Alwernia oraz Przedsiębiorcy wytypowani przez Stowarzyszenia Gminy Alwernia, którzy wspierali ich działania w 2017 roku. Uczestnictwo w Gali było wyróżnieniem dla Przedsiębiorców za aktywne działania na rzecz lokalnej społeczności Gminy Alwernia.

Pierwszym punktem programu było uroczyste nagrodzenie Laureatów Konkursu na Najpopularniejszego Przedsiębiorcę - Partnera Karty Dużej Rodziny Gminy Alwernia

Konkurs został zorganizowany przez Burmistrza Gminy Alwernia i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Alwerni, w celu prezentacji i promocji przedsiębiorstw z terenu Gminy Alwernia, współpracujących przy realizacji Gminnego Programu „Karta Dużej Rodziny Gminy Alwernia”, kształtującego lokalną politykę prorodzinną, poprzez niesienie pomocy rodzinom wielodzietnym.

Zostały nagrodzone  firmy  wyróżniające  się  zaangażowaniem w wyrównywaniu szans rozwojowych dzieci i młodzieży z dużych rodzin.

W Konkursie wzięli udział Przedsiębiorcy, którzy złożyli deklaracje uczestnictwa w Gminnym Programie Wspierania Rodzin Wielodzietnych 3+, do dnia 31.01.2017 r.

Laureatów wyłoniono na podstawie ankiet złożonych przez posiadaczy Karty Dużej Rodziny Gminy Alwernia.

WYNIKI KONKURSU:

I miejsce ex aequo z ilością  po 11 głosów zajęli :

F.H.U „Stańczyk” Stanisław Stańczyk

F.H.MARGO Roman Witka Sklep dziecięcy

I tym samym zostali wybrani jako Najpopularniejszy Przedsiębiorca - Partner Karty Dużej Rodziny Gminy Alwernia  w 2017 roku.

II miejsce z ilością 10 głosów zajęła:

F.H.U. „Nowix” Mariusz Nowak

Statuetki, pamiątkowe dyplomy i upominki wręczali Burmistrz Tomasz Siemek i Zastępca Burmistrza Anna Rajca

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

Spośród złożonych ankiet wylosowano 5 osób, które zostały obdarowane upominkiem. Są to: Krystyna Buczek z Poręby Żegoty, Monika Duda z Mirowa, Beata Krause z Mirowa, Elżbieta Ryś z Regulic i Barbara Zelech ze Źródeł

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czym jest Karta Dużej Rodziny?

To system zniżek i dodatkowych uprawnień zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych, dla rodzin 3+ czyli posiadających co najmniej troje dzieci. Posiadanie Karty ułatwia dużym rodzinom dostęp do rekreacji oraz obniża koszty codziennego życia. Zapewnia zniżki przy zakupie jedzenia, kosmetyków, odzieży, obuwia, książek, zabawek czy też paliwa. Obniża także koszty rachunków za usługi telekomunikacyjne czy bankowe. Pozwala na tańsze przejazdy pociągami i komunikacją publiczną.

Na terenie Gminy Alwernia takich rodzin wielodzietnych jest ok. 100.

Serdecznie zapraszamy Firmy do przyłączenia się do Wielkiej Akcji pod nazwą „Karta Dużej Rodziny Gminy Alwernia” prowadzonej przez Burmistrza Tomasza Siemka w ramach gminnego programu wspierania rodzin wielodzietnych 3+”.

Zachęcamy tym samym do zostania Partnerem Karty Dużej Rodziny Gminy Alwernia i kształtowania lokalnej polityki prorodzinnej poprzez niesienie realnej pomocy rodzinom wielodzietnym.

Włączenie się do Programu i zostanie Partnerem Karty Dużej Rodziny Gminy Alwernia ma wymierne korzyści dla Firmy a przede wszystkim:

• Reklama Firmy w mediach oraz na stronie internetowej Gminy Alwernia, dzięki której zwiększy się  rozpoznawalność i zainteresowanie ofertą Firmy.
  • Pozyskanie zaufania klientów do Firmy dzięki posługiwaniu się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny Gminy Alwernia” informującym o uczestnictwie Firmy w Programie kształtującym lokalną politykę prorodzinną oraz niosącym realną pomoc rodzinom wielodzietnym.
  • Wzrost prestiżu Firmy, jako wspomagającej i promującej wielodzietność.
  • Innowacyjność Firmy dzięki współtworzeniu na terenie Gminy Alwernia pierwszego ogólnopolskiego programu skierowanego do dużych rodzin.
  • Zwiększenie liczby klientów Firmy, pozyskanych dzięki zaoferowaniu zniżek na produkty bądź usługi

Jak zgłosić swoją Firmę do programu?

Należy wypełnić Deklarację przystąpienia do Progarmu Wspierania Rodzin Wielodzietnych 3+ "Karta Dużej Rodziny Gminy Alwernia" (formularz u góry strony), a potwierdzeniem współpracy będzie podpisanie porozumienia na oferowane zniżki na produkty lub usługi Państwa Firmy w Karcie Dużej Rodziny Gminy Alwernia.

Liczymy na owocną współpracę w niesieniu pomocy rodzinom wielodzietnym z terenu Gminy Alwernia w ramach „Programu Wspierania Rodzin Wielodzietnych 3+ Karta Dużej Rodziny Gminy Alwernia”, kształtującego lokalną politykę prorodzinną. Dzięki takiemu wsparciu rodziny wielodzietne uzyskają dostęp do tańszych produktów i usług oferowanych przez lokalnych przedsiębiorców, co przyczyni się do poprawy ich sytuacji oraz wizerunku rodziny wielodzietnej w Naszej Gminie.

=======================================================================================================

Więcej informacji dotyczących Karty Dużej Rodziny Gminy Alwernia można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Alwernia
Kontakt:

Kierownik Małgorzata Kubica