Wolontariat

"Wolontarooweriusz"

 

 

Relacja Ani Zelech z ZS nr 1 w Brodłach z pierwszych działań w projekcie

W dniach 3 – 4 września 2016 trzech uczniów naszej szkoły wzięło udział w wyjeździe szkoleniowym w ramach projektu WolontaROOWERiusz, który ma na celu propagowanie wśród młodzieży wolontariatu, aktywności obywatelskiej połączonej z jazdą na rowerze.

Szkolni liderzy – Natalia Talowska, Aleksandra Fiba i Ja wraz z opiekunem Panią Anną Hojowską brali udział w zajęciach. Poruszano temat działalności wolontariackiej, pracy w zespole, motywacji i angażowania młodzieży w pracę społeczną. Szkolenie odbywało się w Zakopanem, gdzie za dwa tygodnie będzie organizowane kolejne szkolenie dotyczące turystyki rowerowej. Wyjazd bardzo nas zmotywował do działania i mam nadzieję, że zaowocuje to pozytywnymi zmianami.

 

 

W ramach projektu "WolontaROOWERiusz" młodzież zdobywa również wiedzę na temat inicjatyw obywatelskich. To bardzo ważne aby mieć świadomość, że każdy ma realny wpływ na to co dzieje się wokół.

Burmistrz Gminy Alwernia Tomasz Siemek wziął udział w warsztatach z młodzieżą z Zespół Szkół nr 2 w Brodłach w ramach projektu .

Burmistrz Gminy Alwernia Tomasz Siemek wziął udział w warsztatach z młodzieżą z Zespół Szkół nr 1 w Alwerni w ramach projektu.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...