Wspomnienie ś.p. Henryka Michałka

Szanowni Mieszkańcy,

Dziś przypada piąta rocznica tragicznej śmierci wieloletniego pracownika Urzędu Miejskiego w Alwerni śp. Henryka Michałka. Henryk Michałek pracował w Urzędzie od początku drugiej kadencji Samorządu, czyli od połowy lat 90. Jako kierownik Referatu Inwestycji pełnił nadzór nad najważniejszymi inwestycjami w naszej Gminie. W tym czasie powstała sieć wodociągowa, skanalizowano m.in. Alwernię i Regulice. Wybudowano nowe szkoły w Brodłach, Porębie Żegoty i Kwaczale oraz Przedszkole Samorządowe w Alwerni. Powstały miejsca spotkań dla mieszkańców – Domy Ludowe w Mirowie, Podłężu i Porębie Żegoty. Wybudowano nowoczesną Halę Sportową przy szkole w Alwerni oraz zrewitalizowano Rynek w Alwerni.

Wspominamy Go jako doświadczonego fachowca, człowieka głęboko zaangażowanego w sprawy Gminy i jej Mieszkańców oraz serdecznego i dobrego kolegę.

Beata Nadzieja – Szpila

Burmistrz Gminy Alwernia