Upływa termin opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych.

Upływa termin opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych.

Dodano:

Burmistrz Gminy Alwernia przypomina wszystkim przedsiębiorcom posiadającym zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, że dnia  31 maja 2020 roku upływa termin płatności II raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

W przypadku nieuiszczenia wymaganej opłaty w terminie przedsiębiorca ma dodatkowe 30 dni, aby uregulować zaległą należność wraz z dokonaniem opłaty dodatkowej powiększonej o 30% kwoty opłaty określonej w art. 111 ust. 2 z dnia 26 października 1982 roku o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. 

Niedopełnienie obowiązku w trzydziestodniowym terminie skutkuje wygaśnięciem posiadanych zezwoleń na podstawie art. 18 st. 12 pkt. 5 ustawy z dnia 26 października 1982 roku o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Przedsiębiorca, któremu zezwolenie wygasło z powodu niedokonania opłaty w wymaganym terminie, może wystąpić z wnioskiem o wydanie nowego zezwolenia nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od dnia wydania decyzji o wygaśnięciu zezwolenia.

 

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...