Świąteczny Turniej Piłki Nożnej Halowej

25 stycznia 2020 roku w Hali Sportowej w Alwerni został rozegrany VII Świąteczny Turniej Piłki Nożnej Halowej Służb Mundurowych o Puchar Burmistrza Gminy Alwernia Beaty Nadziei - Szpili.

W Turnieju zmierzyły się drużyny: OSP Grojec, OSP Alwernia, OSP Regulice, OSP MDP Kwaczała, OSP Moczydło, Komendy Powiatowej Policji z Chrzanowa, 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej z Krakowa Rząski, Ratowników Medycznych Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej z Krakowa, Oldbojów z Wisły Kraków, a także Oldbojów z Gminy Alwernia.

Gościem specjalnym był Pan Krzysztof Drzazga - napastnik w pierwszej drużynie Wisły Kraków.

W Turnieju zwyciężyło OSP Moczydło, zdobywając Superpuchar Burmistrza Beaty Nadziei - Szpili, drugie miejsce zdobyli Oldboje z Gminy Alwernia, a trzecie Szkoła Aspirantów PSP z Krakowa.

Najlepszą drużyną OSP z Gminy Alwernia została Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Kwaczała, a Królem Strzelców - Jakub Szopa z OSP Moczydło.

Nagrodę specjalną otrzymała zawodniczka drużyny OSP Regulice - Małgorzata Ślusarczyk. W zespole OSP Regulice zagrała także burmistrz Beata Nadzieja - Szpila.

Puchary zostały ufundowane przez Posła na Sejm RP Edwarda Siarkę, Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnej st.bryg.Marka Bębenka oraz Burmistrza Gminy Alwernia Beatę Nadzieję - Szpilę.

W czasie Turnieju, dzięki przeprowadzonej licytacji i kweście zebraliśmy 4419,26 zł na rzecz Kacperka Ryło z Zabierzowa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom i gościom za wspólne kibicowanie, wspaniałe sportowe emocje i wsparcie naszej charytatywnej akcji!

Dziękujemy druhom Ochotniczej Straży Pożarnej z Grojca za wkład pracy włożony w przygotowanie i przebieg Turnieju.

Relację z wydarzenia można zobaczyć tutaj: https://bit.ly/38J0ceG