Spotkanie Burmistrza Gminy z Dowódcą 11 Małopolskiej Brygady OT

19 lutego 2019 r. w podkrakowskiej Rząsce odbyło się spotkanie Burmistrz Beaty Nadziei-Szpili z płk. Krzysztofem Goncerzem.

autor zdjęcia p.Katarzyna Przepióra

Podczas rozmowy Dowódca 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej przedstawił koncepcję i rozwój formowania jednostki oraz omówił proces szkolenia małopolskich „terytorialsów”. Pani Burmistrz podkreśliła zadowolenie z faktu służby mieszkańców gminy w strukturach obrony terytorialnej oraz przedstawiła możliwości współpracy Gminy z Brygadą.

Podczas spotkania Pani Burmistrz przekazała na ręce Dowódcy „białego kruka” – niepublikowany dotychczas materiał, działającego w Regulicach Żołnierza AK, Antoniego Willimka pseudonim „Pożycki”.

autor zdjęcia p.Katarzyna Przepióra