Rajd rowerowy po Szlaku Papieskim

Majowy V ZLOT „WĘDRUJ Z NAMI PAPIESKIMI SZLAKAMI" w tym roku po Porębie Żegoty w gminie Alwernia, start 18 maja 2014 rok – godz. 10.00 z Chrzanowa. Zlot propagujący turystykę pielgrzymkową na terenie Powiatu Chrzanowskiego z wykorzystaniem turystyki rowerowej.

Zlot propagujący turystykę pielgrzymkową na terenie Powiatu Chrzanowskiego z wykorzystaniem turystyki rowerowej, skierowany jest szczególnie do uczestników w wieku od 14 lat ze względu na specyficzną (religijną) tematykę Zlotu. Istnieje również możliwość udziału młodszych uczestników pod opieką dorosłego opiekuna.

Zlot połączy sport (kolarstwo) na świeżym powietrzu z aktywną pielgrzymkową turystyką na terenie Powiatu Chrzanowskiego umożliwiającą poznać walory krajoznawczo- turystyczno – religijne

PROGRAM ZLOTU:

godz.10.00 Chrzanów (Parafia p.w. św. Mikołaja, ul. Matejki)
godz. 10.15 Msza Święta (Parafia p.w. św. Mikołaja, ul. Matejki)
godz. 11.00 Wyjazd uczestników Zlotu
godz. 13.30 Poręba Żegoty (Parafia p.w. św. Marcina i św. Małgorzaty ul. Św. Marcina)
godz. 14.00 Poręba Żegoty (Dom Ludowy, ul. Szembeków)
godz. 15.00 Poręba Żegoty- Galeria „Drzewiej" Ginące Zawody
godz. 16.00 Powrót uczestników

Organizator: Starostwo Powiatowe w Chrzanowie – Wydział Promocji i Funduszy Pozabudżetowych

Współorganizatorzy:
Parafia p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie,
Parafia św. Marcina w Porębie Żegoty,
Sołectwo Poręba Żegoty,
Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Porębie Żegoty,
Fundacja Szlaki Papieskie z Krakowa,
Komisja Turystyki Kolarskiej przy PTTK Oddział Chrzanów,
Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie
Ochotnicza Straż Pożarna w Chrzanowie.