Projekt "Jeżdżę z głową" w Gminie Alwernia

Uchwałą Nr 24/20 ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO z dnia 9 stycznia 2020 r. Sejmiku Województwa Małopolskiego Gmina Alwernia otrzymała dotację na realizację projektu pn. „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ”.

Złożony u Marszałka projekt obejmuje organizację 5 kursów nauki jazdy na nartach dla 100 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Alwernia. Całkowity koszt projektu wynosi 83 480,00 zł, w tym dotacja Urzędu Marszałkowskiego to 26 000,00 zł.

Rodzice dzieci poniosą symboliczną opłatę w wysokości 100 zł od dziecka za cały udział w projekcie. Pozostałą kwotę 57 480,00 zł zapłaci Gmina Alwernia. Kurs nauki jazdy na nartach będzie obejmował szkolenie w wymiarze 20 godzin zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów licencjonowanej szkoły narciarstwa.

W cyklu 5 wyjazdów do Stacji Narciarskiej Czarny Groń, Rzyki – Praciaki młodzi adepci sztuki narciarstwa będą poznawać tajniki bezpiecznego zachowania się na stoku i techniki zjazdów narciarskich oraz korzystania z wyciągu.

Alternatywa dla internetu, smartfonów i innych mediów w postaci jazdy na nartach pozwoli dzieciom na aktywne spędzanie czasu wolnego. Jest to  wyjątkowo istotne dla poprawy zdrowia, kondycji i koordynacji ruchowej. Zdobyte przez dzieci umiejętności i wiedza pozwoli na poprawę bezpieczeństwa dzieci na stokach.

Projekt to szansa dla rozwoju sportowych talentów, a także popularyzacja dobrego nawyku jazdy w kasku, upowszechniania kultury licznej oraz promocji Małopolski jako regionu szczególnie przyjaznego dla uprawiania rekreacji i sportu.

Więcej informacji o projekcie ukaże się niebawem na naszej stronie internetowej i FB.

Zarządzenie