Plac zabaw w Okleśnej zamknięty ze względów bezpieczeństwa

Plac zabaw w Okleśnej został zamknięty z powodu złego stanu technicznego, który wykazała roczna kontrola stanu technicznego obiektu z dnia 18 maja 2020 roku. Rzeczoznawca nie dopuścił do użytkowania obiektu ze względu na zły stan techniczny urządzeń.

Ze względu na liczne interwencje ze strony Sołtysa Okleśnej o łamaniu zakazu wejścia na plac zabaw, z uwagi na bezpieczeństwo dzieci zdecydowano o usunięciu urządzeń nienadających się do użytku.

Burmistrz Beata Nadzieja -Szpila niejednokrotnie podkreślała, że jest jej niezmiernie przykro, że ten plac zabaw musiał zostać zlikwidowany, bo jest to dzieło wszystkich mieszkańców Okleśnej. Jednak w ciągu minionych 10 lat zabawki nie były wymieniane.

Burmistrz Beata Nadzieja-Szpila kilka razy spotkała się z radną Aurelią Macudą- Garnek i sołtysem Lucyną Włodarską w sprawie placu zabaw. Zaproponowała, aby poczekać na zakończenie regulacji stanu prawnego działki, na której znajduje się boisko, klub sportowy i plac zabaw (własność Skarbu Państwa). Po uregulowaniu stanu prawnego z budżetu gminy zostałyby pokryte koszty zakupu nowych zabawek.  Jednak z uwagi na fakt, iż sprawy związane z komunalizacją gruntów są długotrwałe, radna Aurelia Macuda- Garnek i sołtys wsi Okleśna Lucyna Włodarska zaproponowały, że nowy plac zabaw powinien powstać na terenie działki 282 – obok Domu Ludowego w Okleśnej (stan prawny gruntu uregulowany, własność Gminy Alwernia). Lokalizacja ta została również poparta przez mieszkańców Okleśnej. Burmistrz przychyliła się do tej propozycji.

Na zebraniu wiejskim w dniu 29 sierpnia 2020 roku mieszkańcy miejscowości podjęli uchwałę o przeznaczeniu kwoty 6 765 złotych (niewykorzystane środki sołeckie w roku bieżącym) na opracowanie projektu placu zabaw na działce 282. Projekt ma zostać opracowany do końca br.

Na tym samym zebraniu mieszkańcy Okleśnej podjęli uchwałę o przeznaczeniu na rok 2021 kwoty 30 000,00 na budowę placu zabaw. Pozostała kwota ok. 170 tys. zostanie pokryta z budżetu Gminy. Realnie przewidujemy, że nowy plac zabaw zostanie oddany do użytku w kwietniu 2021 r.