Pan Franciszek Ściebur z Brodeł Honorowym Obywatelem Gminy Alwernia

Pan Franciszek Ściebur z Brodeł Honorowym Obywatelem Gminy Alwernia

Dodano:

 

6 maja w remizie OSP w Brodłach Burmistrz Gminy Alwernia wraz z Radnymi Rady Miejskiej i zaproszonymi Gośćmi wręczyła Panu Franciszkowi Akt Nadania Honorowego Obywatelstwa Gminy Alwernia.

 

 

Pan Franciszek Ściebur urodził się 09.10.1936 r. w Brodłach. Przez 25 lat (1960 – 1985) pracował w KWK w Jaworznie, na stanowisku górnik ścianowy. W 1960 r. ożenił się z Heleną Jochymek z Brodeł, z którą do dzisiaj tworzy szczęśliwy związek małżeński. W 1970 r. wybudował dom w rodzinnej miejscowości.

 

Pan Franciszek jest zasłużonym mieszkańcem dla całej społeczności Brodeł i Gminy Alwernia. W 1970 r. uczestniczył w komitecie budowy wodociągu w Brodłach, w 1990 r. był członkiem komitetu budowy linii telefonicznej Brodeł. Dzięki jego inicjatywie została wykonana nawierzchnia asfaltowa na wielu drogach gminnych m.in. na ul. św. Franciszka i św. Floriana w Brodłach. W 1978 r. pod jego przewodnictwem rozpoczęto budowę nowoczesnej brodelskiej remizy OSP. Budowę prowadzono w II etapach, a całość zakończono w 1985r. Budynek ten do dziś służy strażakom i mieszkańcom naszej gminy. Dzięki Jego zaangażowaniu Gmina Alwernia wzbogaciła się o dwa samochody strażackie. Pan Ściebur miał także swój udział przy budowie Szkoły Podstawowej w Brodłach. Był radnym Rady Gminy Alwernia w latach 1990-1994. Pełnił wiele funkcji w Zarządzie Gminnym ZOSP RP. W OSP Brodła przez długie lata piastował stanowisko Naczelnika, aż do 2006 r. Za swoją działalność został odznaczony m. in. Złotym Medalem, Złotym Znakiem Związku oraz Złotym Krzyżem Zasługi, które puentują Jego działalność dla pożarnictwa. Otrzymał także Kordzik Chrzanowskiej Straży Pożarnej w 2010 r..

 

Osiągnięcia Pana Franciszka w znacznym stopniu wzmocniły pozycję Gminy Alwernia na samorządowej mapie kraju i w związku z tym został wyróżniony mianem HONOROWEGO OBYWATELA GMINY ALWERNIA.

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...