KGW Mirów

Koło Gospodyń Wiejskich w Mirowie uczestniczy w wielu imprezach przygotowując na nie regionalne potrawy według przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie

Koło Gospodyń Wiejskich w Mirowie uczestniczy w wielu imprezach, przygotowują na nie regionalne potrawy według tradycyjnych przepisów przekazywaych z pokolenia na pokolenie.

Uczestniczyły w  "Targach Wielkanocnych 2014 " na krakowskim rynku przygotowujac prezentację  na najciekawą formę "Stołu Wielkanocnego". Przygotowały m.in. mazurki, babki, kiełbasę wiejską, oraz ozdoby na stół, stroiki i jajka drapane.

Miały również swoje stoisko na "Majówce u Bernardynów", podczas której serwowały pierogi z mięsem.

Dzięki takiej działalności możemy mieć pewność, że tradycje i zwyczaje sa nadal pielęgnowane i przekazywane następnemu pokoleniu.