KGW Mirów z naszej Gminy w plebiscycie "MISTRZOWIE AGRO 2019"

KGW Mirów z naszej Gminy w plebiscycie "MISTRZOWIE AGRO 2019"

Dodano:

KGW Mirów zajęło drugie miejsce w Plebiscycie Gazety Krakowskiej - Mistrzowie Agro 2019

Serdecznie gratulujemy!

 

 

KGW Mirów o sobie:

KGW Mirów powstało 07.11.1977 r. Od tego roku braliśmy udział w dożynkach gminnych, parafialnych i w różnych kursach. W latach 2011-2015 uczestniczyliśmy w Małopolskim Festiwalu Smaku w Oświęcimiu, w kategorii "Jak u mamy". Czterokrotnie zdobyliśmy I miejsce i tym samym zapewnialiśmy sobie udział w Wielkim Finale w Krakowie. Od roku 2014 rozpoczął się Festiwal Smaków Alwerni, w którym aktywnie uczestniczymy. Bierzemy również udział w Ziemniaczysku pod Lipowcem i wielokrotnie otrzymaliśmy tam III miejsce. W latach 2010-2017 uczestniczyliśmy w pokazie stołu wielkanocnego w Wielką Sobotę na rynku w Krakowie. Byliśmy także na Dożynkach Powiatowych z wieńcem, który sami uwiliśmy. 16 grudnia 2015 roku "Mirowska Parzybroda" została wpisana na listę produktów tradycyjnych w kategorii Gotowe Dania i Potrawy w Województwie. Nasze koło skorzystało z projektu w Lokalnej Grupie Działania w Chrzanowie przez gminę Alwernia. Mieliśmy zakupione stroje, część naczyń do wypożyczalni oraz wydaną książkę "Smaki Alwerni", w której znajdują się nasze przepisy. Ukazały się one też w Gazecie Krakowskiej w dodatku "Małopolanie gotują" oraz w książce wydanej przez Gazetę Krakowską o takim samym tytule. Nadal bierzemy czynny udział w różnych organizowanych uroczystościach.

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...