Informacja Burmistrza Beaty Nadziei - Szpili o sytuacji w Gminie

Informacja Burmistrza Beaty Nadziei - Szpili o sytuacji w Gminie

Dodano:

Szanowni Mieszkańcy,

wyrażam nadzieję, że wszyscy rozumiemy powagę sytuacji, w której się znaleźliśmy i stosujemy się do zaleceń. Nie chcemy jednocześnie potęgować lęków i stanu niepokoju, dlatego pragnę przedstawić informację z działań podjętych przez Samorząd w ciągu minionych kilkunastu dni.

  • W naszej gminie 13 osób objętych jest dwutygodniową kwarantanną domową. Opiekę nad nimi sprawuje MOPS w Alwerni, a niezbędne produkty dostarczają im wolontariusze – druhowie OSP z Regulic.
  • Od 16 marca UM w Alwerni wstrzymał bezpośrednią obsługę mieszkańców. Sprawy można załatwiać wyłącznie telefonicznie pod numerem 122831115 oraz mailowo: urzad@alwernia.pl lub przez e-PUAP.
  • Zamknięta została Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni wraz z filiami w Grojcu, Kwaczale, Okleśnej, Porębie Żegoty i Regulicach, a także Samorządowy Ośrodek Kultury. Zawieszone do odwołania zostały wszystkie zajęcia prowadzone przez Ośrodek Kultury.
  • Zamknięte są szkoły, przedszkola i żłobki. Dyrektorzy i nauczyciele otrzymali polecenia stosowania się do wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwestii zajęć online.
  • Od 16.03.2020 r. do odwołania, Zakład Usług Komunalnych zawiesza bezpośrednie odczyty wodomierzy przez pracowników wodociągów. Jednocześnie prosi o podawanie odczytów wodomierzy telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Telefon: 12/283 12 78, E-mail: zukal@alwernia.pl
  • Wstrzymane zostały zebrania wiejskie w sołectwach.
  • Na naszej gminnej stronie internetowej www.alwernia.pl oraz na FB Gmina Alwernia, na bieżąco publikujemy informacje o zmianach w organizacji pracy Urzędu i Jednostek podległych, a także innych Urzędów na terenie naszego powiatu. Znajdziecie tam Państwo także informacje o możliwości zamówienia posiłków z dowozem do domu.

Serdecznie dziękuję, wszystkim, którzy w tym trudnym okresie ciężko pracują, aby zapewnić nam bezpieczeństwo, dziękuję personelowi służby zdrowia, służbom oraz wszystkim tym, bez których pracy funkcjonowanie w tych warunkach byłoby niemożliwe.

Dziękuję Wam, Drodzy Mieszkańcy za stosowanie się do zaleceń, za odpowiedzialną i solidarną postawę.

I na koniec dobra wiadomość obecnie, nie ma w naszej gminie potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Jeżeli macie Państwo jakieś pytania dzwońcie i piszcie na adres Urzędu Miejskiego. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc.

Zostańmy w domach!

Z życzeniami zdrowia,

Beata Nadzieja – Szpila
Burmistrz Gminy Alwernia

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...