100-lecie urodzin Jana Pawła II

100-lecie urodzin Jana Pawła II

Dodano:

100 lat temu urodził się Karol Wojtyła. Papież Jan Paweł II przyszedł na świat w Wadowicach 18 maja 1920 roku. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie.
▫️Miał ogromny wpływ nie tylko na sprawy Kościoła katolickiego na świecie, ale również na wydarzenia i przemiany polityczne w Polsce, Europie Wschodniej i Azji na przełomie lat 80. i 90. XX wieku.
▫️Święty Jan Paweł II był teologiem i duchownym, był także poetą, pedagogiem, dramaturgiem. Na szczególną uwagę zasługują jego wiersze, poematy, kazania, mowy. Jan Paweł II pozostawił po sobie ok. 85 tysięcy stron druku.
Papież Jan Paweł II został kanonizowany przez papieża Franciszka – 27 kwietnia 2014 r., w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest patronem rodzin i Światowych Dni Młodzieży.

Z okazji serdecznie zapraszamy na:

- Wystawę pt. „Karol Wojtyła. Narodziny”.
Ekspozycję wykonało warszawskie Centrum Myśli Jana Pawła II. Wystawa pokazuje ważne i przełomowe wydarzenia z życia papieża i składa się z 10 plansz. Wystawę można oglądać w witrynach Biblioteki w Alwerni

- Wystawę pt. "U Studni" - Święty Jan Paweł II - zdjęcia i plakaty,  przygotowaną przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni, którą można podziwiać na Rynku w Alwerni od 15 do 31 maja br.

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...