Gmina Alwernia - w hołdzie bohaterom wojny polsko-bolszewickiej

– 04.09., godz. 17:00 – wykład historyka, reżysera i dziennikarza Jarosława Mańki wraz z projekcją filmu "Fatima - Orędzie wciąż aktualne", sala nr 5 w Urzędzie Miejskim w Alwerni.

Ilość miejsc ograniczona. Wejściówki do odebrania w UM w Alwerni.

Jeśli nie możesz osobiście odebrać bezpłatnego biletu, zadzwoń i zarezerwuj miejsce: 669 704 702 lub 12 2831115 wew. 337.

– 06.09., godz. 17:00
– spotkanie tematyczne w Klasztorze oo. Bernardynów w Alwerni pod nazwą „Słowo i muzyka” poświęcone bohaterom okresu wojny polsko - bolszewickiej. Wstęp wolny.

– 18.09., godz. 8:00­ ­­­­­­­–
„Sprawni jak Żołnierze” – zawody sportowe połączone z konkursem wiedzy historycznej dla uczniów Szkół Podstawowych gminy Alwernia, Stadion w Alwerni.

– 19.09., godz. 9:00 ­­– Turniej Służb Mundurowych, Stadion w Alwerni.

– 20.09., godz. 15:00
– uroczysta Msza Święta w Klasztorze oo. Bernardynów w Alwerni, przemarsz pod Szkołę Podstawową, uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci porucznika Antoniego Knapika, Piknik Służb Mundurowych z pokazem Grupy Rekonstrukcyjnej w Ramach Towarzystwa Historycznego – rok 1920 oraz stoiskami promocyjno-profilaktycznymi.