Dofinanansowanie remontu na ulicy Krasickiego w Alwerni

Dofinanansowanie remontu na ulicy Krasickiego w Alwerni

Dodano:

Drodzy Mieszkańcy,

Dzięki złożonym wnioskom udało się nam pozyskać środki na remont ulicy Krasickiego w Alwerni.

Dofinansowanie wniosku dot. remontu ul. Krasickiego w Alwerni zostało przyznane z Funduszu Dróg Samorządowych.

Całkowita szacowana wartość projektu:  4 600 000,00zł

Przyznane dofinansowanie: 2 225 326,00 zł

Pozostałe środki będą pochodzić z budżetu Gminy

Ulica Krasickiego jest łącznikiem pomiędzy drogą wojewódzką nr 780 Kraków - Chełm Śląski i drogą powiatową P1022K Brodła - Podłężę - Poręba Żegoty. Droga pełni funkcję tranzytową do dużych zakładów przemysłowych. Realizacja inwestycji poprawi również dojazd z drogi wojewódzkiej nr 780 do przeprawy promowej przez rzekę Wisłę w miejscowości Podłęże.

Projekt zakłada remont całej drogi gminnej - ul. Krasickiego w Alwernia o długości 2269 m.

W ramach projektu zostanie wykonany remont istniejących nawierzchni jezdni, zjazdów i budowa chodnika oraz remont istniejących skarp i odwodnienie w pasie drogi gminnej. Chodnik lewostronny o szerokości 1,5m zostanie wybudowany od połączenia z projektowanym chodnikiem w pasie drogowym drogi wojewódzkiej do istniejącego skrzyżowania z ul. Sosnową – 1100 m2.

Chodnik prawostronny zostanie wybudowany od projektowanego przejścia dla pieszych do istniejącego zjazdu na drogę wewnętrzną 212KDW. Planowana szerokość chodnika wynosi 1.5m.

Istniejące zjazdy zostaną wyremontowane na szerokości istniejącego pasa drogowego. Wyremontowanych zostanie 30 zjazdów - w chodniku zostaną wykonane z nawierzchni z kostki betonowej, pozostałe zjazdy wykonane zostaną z kruszywa.

Istniejące pobocze zostanie wyremontowane na szerokości 0.75m poprzez wymianę istniejącej nawierzchni na nawierzchnię z kruszywa łamanego zmieszanego z frezowanym destruktem asfaltowym z istniejącej nawierzchni jezdni.

Rowy odwadniające zostaną wyremontowane i udrożnione, a istniejące skarpy zostaną zabezpieczone przez płyty ażurowe.

 

 

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...