Oficjalne powitanie pielgrzymów z Francji przybywających na ŚDM 2016

W dniu 25 lipca 2016 r. zorganizowane zostało uroczyste powitanie francuskich pielgrzymów przebywających na terenie naszej gminy.

W godzinach wieczornych w dniu 25 lipca 2016 r. w ogrodach Klasztoru OO. Bernardynów odbyły się uroczystości powitalne pielgrzymów francuskich z Evron oraz Mayenne, którzy przybyli na Światowe Dni Młodzieży. Goszczących w Alwerni pątników przywitali Burmistrz Gminy Alwernia Tomasz Siemek oraz gwardian o. Bolesław Opaliński życząc im miłego pobytu oraz wspaniałych przeżyć związanych z obchodami Światowych Dni Młodzieży.

Następnie Burmistrz Gminy Alwernia Tomasz Siemek, gwardian o. Bolesław Opaliński oraz  przedstawiciel Wspólnoty Świętego Marcina z Evron - o. Montfort de Lassus posadzili drzewo przed Placem Rajskim na pamiątkę obchodów Światowych Dni Młodzieży.

Następnie na estradzie rozpoczęły się koncerty w wykonaniu grupy wokalno-instrumentalnej z przedstawicielami młodzieży z Alwerni na czele, chór Gospel Alwernia oraz dzieci i młodzież z Kwaczały. Na scenie zaprezentowali się również francuscy pielgrzymi przedstawiając przygotowany program artystyczny oraz film prezentujący departament Mayenne. Występy wzbudziły ogromny entuzjazm wśród świetnie bawiącej się młodzieży.

Oficjalne powitanie pielgrzymów z Francji przybywających na Światowe Dni Młodzieży 2016