Projekt "Już pływam III"

Gmina Alwernia już po raz trzeci przystąpiła do realizacji projektu „Już Pływam"

Projekt realizowany w ramach zagospodarowania wolnego czasu dzieci i młodzieży, w tym roku skierowany jest do 105 uczniów z klas III-VI szkół podstawowych i ma na celu:

• nabycie podstawowych umiejętności pływackich,
  • udoskonalenie pływania przez uczniów słabo pływających,
  • wzrost bezpieczeństwa przy korzystaniu z kąpielisk,
  • aktywne i bezpieczne spędzanie wolnego czasu w ramach rozwijania zainteresowań sportowych,
  • podniesienie sprawności fizycznej uczniów i korekta wad postawy.

Gmina Alwernia, na ten cel otrzymała dofinansowanie ze środków Województwa Małopolskiego. Ogólna wartość projektu wynosi: 41 557,50 zł w tym:

• pomoc finansowa Województwa Małopolskiego: 17 800,00 zł,
  • środki własne gminy: 23 757,50 zł.

Koszt, jaki poniosą rodzice, wyniesie tylko 10 zł za 1 dziecko uczestniczące w projekcie.

Projekt przewiduje przeprowadzenie łącznie 20 godzin (45-minutowych) zajęć nauki pływania w okresie od 16 kwietnia 2016 r. do 30 listopada 2016 r.

Kursy prowadzone będą dla 15 osobowych grup przez wykwalifikowanych instruktorów w Zespole Sportowo Rekreacyjnym w Centrum Edukacyjnym Radosna Nowina „2000” w Piekarach.