"Narodowe czytanie" na Rynku w Alwerni

5 września Alwernia przyłączyła się do ogólnopolskiej Akcji "Narodowe czytanie".

Burmistrz Gminy Alwernia Tomasz Siemek zaprosił do uczestnictwa w akcji propagowanej przez Prezydenta RP Narodowe Czytanie, która w latach ubiegłych organizowana była w tysiącach miejsc na terenie całej Polski, a także poza granicami kraju.

W tym roku Narodowe czytanie odbyło się również na Rynku w Alwerni a tym razem czytana była powieść Bolesława Prusa „Lalka”. Jej fragmenty odczytali:
Tomasz Siemek, Tomasz Tomaszewski, Monika Święszek, Teresa Majewska, Anna Kurdziel, Katarzyna Kopczyk, Andrzej Kopczyk, O. Bolesław Opaliński i Marek Skowronek a oprawę muzyczną zapewniła Natalia Kadłuczka.

Niespodzianką była tajemnicza osoba w czarnym cylindrze i pelerynie - to Zbigniew Klatka wcielił się w postać Bolesława Prusa, dzięki czemu można było choć przez chwilę poczuć jakby w spotkaniu uczestniczył sam Autor. Wspólnemu czytaniu towarzyszyła również wystawa przygotowana przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną w Alwerni pt.: „Literacki portret Bolesława Prusa".

Więcej zdjęć