"Ziemniaczysko pod Lipowcem"

"Ziemniaczysko pod Lipowcem"

Dodano:

5 jubileuszowa impreza „Chrzanolandia zaprasza na…. Ziemniaczysko pod Lipowcem”, 6 września 2015 r. w Skansenie w Wygiełzowie.

W dniu 6 września 2015 roku Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze”, na terenie Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie organizuje V edycję plenerowej imprezy „Chrzanolandia zaprasza na … Ziemniaczysko pod Lipowcem”.

Wydarzenie prezentuje potencjał tradycji i kultury, który odzwierciedla bogactwo i zasobność Ziem zamieszkałych przez Krakowiaków Zachodnich, oraz jest wizytówką turystyczną regionu. O jego randze świadczy również wpisanie go na listę wydarzeń Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego o nazwie „Zasmakuj w Małopolsce”.

Blisko pół tysiąca Gospodyń i cztery tysiące porcji lokalnych potraw. Kilkadziesiąt kociołków Ziemniaków po cabańsku. Piękno tradycji Krakowiaków Zachodnich w scenerii Skansenu i Lipowieckiego Zamku. Humor Kabaretu pod Wyrwigroszem i rytm piosenek zespołu Skaldowie. Ziemniaczysko pod Lipowcem zapowiada się w tym roku szczególnie ekscytująco.

Atrakcji będzie bez liku…nie bez powodu chodzą słuchy że to największe wydarzenie związane z tradycjami Krakowiaków Zachodnich. Serdecznie Państwa zapraszamy.

Więcej informacji o atrakcjach na www.partnerstwonajurze.pl oraz na facebooku www.facebook.pl/LGDPnJ.

Parkingi miejskie w okolicy skansenu: http://babice.pl/index.php?id=355.

PARKINGI

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...