Wystawa "Stare jest piękne"

W niedzielę na Rynku w Alwerni można było podziwiać kolekcje starych przedmiotów zbieranych przez mieszkańców naszej gminy.

Wystawa została zorganizowana przez Stowarzyszenie Seniorzy Alwerni przy współpracy z Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Alwerni, pod patronatem Burmistrza Gminy Alwernia Tomasza Siemka.

Kolekcjonerzy mogli pochwalić się swoimi cennymi zbiorami przedmiotów dobrze znanych starszemu pokoleniu, lecz już dawno zapomnianych. Dla oglądających była to naprawdę ciekawa wycieczka do przeszłości.

Podczas trwania Wystawy można było również zwiedzić Małopolskie Muzeum Pożarnictwa, które oprócz zabytkowych samochodów pożarniczych, posiada bardzo dużą kolekcję historycznych już przedmiotów codziennego użytku oraz  materiałów archiwalnych.

więcej zdjęć