„Razem Wyżywimy Pielgrzymów”

Zaproszenie Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży 2016 dla restauratorów, właścicieli punktów gastronomiczno usługowych działających w zakresie wyżywienia

W 2016 roku młodzi ze wszystkich kontynentów, decyzją Papieża Franciszka, ogłoszoną w  Rio de Janeiro w 2013 roku, spotkają się w Krakowie i okolicach, aby wspólnie uczestniczyć w XXXI Światowych Dniach Młodzieży. Zwracamy się z prośbą o ich ugoszczenie w dniach 25.07  -01.08.2016.

Region południowej Polski odwiedzi w tym czasie kilka milionów pielgrzymów, w tym ok. 600 tysięcy młodzieży, która zarejestruje się w Systemie Rejestracyjnym. To wyjątkowe wydarzenie staje się wyzwaniem logistycznym w wielu aspektach. Młodym pielgrzymom, którzy przybędą w tych dniach do Krakowa i Regionu należy zapewnić, zgodnie z wymogami Papieskiej Rady ds. Świeckich, nie tylko właściwe przeżycie programu duchowego i poznanie piękna naszej ziemi, ale też m.in. zakwaterowanie i wyżywienie.

Szczegóły w ulotce żywieniowej – do pobrania.

Tu można pobrać DEKLARACJĘ ZGŁOSZENIA i wypełnić ankietę.