Święto Miodu w Skansenie

2 sierpnia w Skansenie w Wygiełzowie odbyło się XVI Powiatowe Święto Miodu.

W uroczystościach w Skansenie uczestniczyła Pani Wiceburmistrz Anna Rajca, Burmistrz Tomasz Siemek w tym czasie, brał udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym na Rynku w Alwerni.

Święto Miodu zorganizowała Powiatowa Rada Bartnicza w Chrzanowie. Po mszy świętej odbyły się uroczystości oficjalne i wystąpienia zaproszonych gości, Pani Wiceburmistrz Anna Rajca również wystąpiła z krótką przemową.

Miłym akcentem Święta Miodu było rozstrzygnięcie konkursu pszczelarskiego na „Najładniejszą Pasiekę Powiatu Chrzanowskiego”. III miejsce zajął w nim Pan Stanisław Wójcik z Koła Pszczelarskiego „NEKTAR” z Alwerni. Pani Wiceburmistrz Anna Rajca wręczyła Laureatowi List Gratulacyjny z gratulacjami i życzeniami od Burmistrza Tomasza Siemka i siebie.

Podczas Święta Miodu można było posłuchać wykładu „Miody Polskie” oraz obejrzeć występ zespołu folklorystycznego z Babic, a dla dzieci przygotowano zajęcia i liczne konkursy. Na przygotowanym Kiermaszu można było uczestniczyć w pokazie uli dydaktycznych i lania świec a także zakupić miody i wyroby pszczelarskie.