PLener rzeźbiarski w Grojcu zakończony

Można podziwiać efekty pracy artystów rzeźbiarzy w Jarze w Grojcu.

Jak już pisaliśmy Plener rzeźbiarski rozpoczął się we wtorek 28 lipca i trwał do piątku 31 lipca 2015r. Wpisał się już na stałe do kalendrza imprez w miejscowości Grojec. Jego Organizatorem jest Stowarzyszenie Sympatyków Grojca we współpracy z Radą Sołecką i Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Alwerni, pod patronatem Burmistrza Tomasza Siemka.

W siódmym plenerze rzeżbiarskim uczestniczyło trzech artystów rzeźbiarzy: Ryszard Gondek, Kazimierz Mazgaj i Mirosław Wiszowaty. Pani Wiceburmistrz Anna Rajca przyglądała się początkom ich pracy a na zakończeniu Pleneru mogła podziwiać gotowe dzieła.

Pan Ryszard Gondek gratulował Organizatorom pomysłu i podkreślił, że nawet duże miasta mogą pozazdrościć sołactwu Grojec zaangażowania w kultywowanie kultury i rzemiosła. Dzięki takim imprezom lokalna społeczność może zapoznać się z pracą atrystów a ich dzieła mogą podziwiać wszyscy, którzy odwiedzają Grojec.

Do tej pory powstało już ponad 20 rzeźb oraz szopka bożonarodzeniowa, a obecnie wykonane ławki zostaną ustawione przy palcu zabaw.