Ekipa malarzy odnawia obiekty szkolne

Wykorzystując sezon wakacyjny, wykonywane są prace remontowe w obiektach oświatowych.

Zgodnie z obietnicą informujemy o dalszych pracach wykonywanych przez ekipę malarzy.

Przypomnijmy: Urząd Miejski w Alwerni w porozumieniu z Powiatowym Urzędem Pracy w Chrzanowie zatrudnił 6 bezrobotnych w ramach robót publicznych do wykonywania prac malarskich w obiektach komunalnych Gminy, a także w samym Urzędzie.

Inicjatywa ta pozwoliła dać pracę osobom bezrobotnym z naszego terenu i przynosi wymierne korzyści dla Gminy w postaci oszczędności, gdyż nie trzeba zlecać tych zadań wykonawcom. Zapewni także dzieciom i młodzieży w naszej Gminie odnowione pomieszczenia do nauki oraz miejsca do zabawy.

Do tej pory ekipa malarzy pomalowała już place zabaw w Alwerni, Grojcu i Brodłach, ogrodzenie w Brodłach, Remizę w Regulicach a także gabinet Pani Burmistrz. Zakończone zostały również prace w szkole w Kwaczale, gdzie wymalowano dwie sale lekcyjne i pomieszczenia do ćwiczeń korekcyjnych.

Obecnie trwają prace w szkole w Brodłach przy malowaniu korytarza oraz w szkole w Okleśnej gdzie malowana jest jadalnia, kuchnia i zaplecze sali gimnastycznej.

W ramach remontów szkół w szkole w Regulicach wymieniono drzwi i wycyklinowano podłogę w świetlicy. Natomiast w szkole w Kwaczale wycyklinowano i pomalowano podłogę w sali do ćwiczeń korekcyjnych.