Festiwal ŚWIĘTO DZIECI GÓR

Zespół KRAKOWIACZEK z Grojca na 23. Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór w Nowym Sączu.

Od 5 lat Krakowiaczek starał się o uczestnictwo w Festiwalu, w tym roku zostali zakwalifikowani i biorą w nim udział. Według Organizatorów jest to bardzo duże wyróżnienie i świadczy o wysokim poziomie artystycznym Zespołu. Gratulujemy!

Festiwal rozpoczął się 19 lipca i potrwa do 26 lipca. Jest to wielkie święto radości, młodości, braterstwa i stanowi okazję do kontaktu z bogactwem różnorodnych kultur z całego świata. W tym roku w Festiwalu bierze udział 12 grup dziecięcych, 6 zagranicznych: z Albanii, Izraela (Drozowie), Litwy, Mołdawii, Serbii i Tajwanu oraz 6 zespołów polskich reprezentujących folklor góralski, krakowski, lachowski, podhalański, podgórzyński i śląski.

Każda grupa polska gościła u siebie jedną grupę zagraniczną. Zespół Krakowiaczek zaprosił Zespół Sloboda z Serbii. Przebywali w naszej gminie 22 lipca. Najpierw odbyło się spotkanie w Urzędzie Miejskim w Alwerni, na którym gości przywitała pani Wiceburmistrz Anna Rajca, odbyła się prezentacja zespołów i każdy z nich odśpiewał po jednej piosence. Po słodkim poczęstunku wszyscy pojechali do Grojca na obiad, a o godzinie 17 na Rynku w Alwerni Zespoły wystąpiły przed publicznością. Był to występ towarzyszący w ramach Festiwalu Święto Dzieci Gór.

Jeśli Ktoś chciałby jeszcze więcej wrażeń to zapraszamy na występy festiwalowe do Nowego Sącza. Koncert Główny, będzie w nim uczestniczyć i wspierać nasz Zespół Krakowiaczek Pani Wiceburmistrz Anna Rajca, odbędzie się 24 lipca w piątek, a Koncert Finałowy zakończy festiwal w niedzielę 26 lipca.