Barszcz Sosnowskiego - ważny komunikat!

Inwentaryzacja stanowisk występowania Barszczu Sosnowskiego na terenie Gminy Alwernia!

Szanowni Państwo, otrzymaliśmy pierwsze sygnały pojawienia się Barszczu Sosnowskiego na terenie naszej gminy. Jest to gatunek inwazyjny, mający szkodliwy wpływ na środowisko przyrodnicze oraz zdrowie ludzi. Kontakt z rośliną powoduje m.in. zapalenie skóry, powstawanie pęcherzy, niegojące się rany oraz zapalenie spojówek.

W związku z powyższym zwracam się z prośbą do mieszkańców terenu Gminy Alwernia o przekazywanie informacji na temat miejsc występowania rośliny do tut. Urzędu Gminy na nr tel. 12 283 11 15 wew. 336 lub osobiście do pokoju nr 307 na III p.

Zgłoszenie powinno zawierać:

• Nazwę miejscowości,
  • Orientacyjne miejsce występowania rośliny (nr działki, obręb),
  • Orientacyjną powierzchnię zajmowaną przez rośliny lub ilość sztuk,
  • Wskazanie właściciela/ zarządcy gruntu,
  • Dokumentację fotograficzną (w przypadku braku możliwości wykonania szczegółowy opis miejsca występowania),
  • Wskazanie osoby do kontaktu (imię, nazwisko, adres, nr telefonu).

Informacje będą wykorzystane do likwidacji Barszczu Sosnowskiego w ramach programu „Likwidacja Barszczu Sosnowskiego na terenie województwa małopolskiego.

Zgłoszenia proszę składać w terminie do dnia 14 sierpnia 2015r.

Burmistrz Gminy Alwernia
Tomasz Siemek