Apel do Mieszkańców

Apel do Mieszkańców

Dodano:

O przekazywanie informacji na temat miejsc, w których nielegalnie składowane są śmieci na terenie naszej gminy.

         Szanowni Mieszkańcy!

Tak zwana „Ustawa śmieciowa” objęła obowiązkową opłatą za odpady komunalne wszystkich zamieszkałych na terenie danej gminy. W zamian za to mogą oni oddać wszystkie odpady w nieograniczonej ilości. Powinno to w znaczący sposób poprawić czystość naszego otoczenia.

Niestety, nadal,  często widzimy w lasach, na łąkach i polach porzucone worki z odpadami lub wręcz  składowiska śmieci.  Część z tych miejsc to pozostałość z lat ubiegłych, ale część, niestety, to miejsca całkiem nowe.

To nie jest miły widok...

Dlatego zwracam się do wszystkich Państwa, którym bliskie jest dobro naszej przyrody, o przekazywanie informacji na temat miejsc, w których nielegalnie składowane są śmieci na terenie naszej gminy.  Pozwoli to na opracowanie mapy „zanieczyszczeń” oraz opracowanie planu porządkowania tych terenów.

Informacje takie można przekazywać w dowolnej formie: pisemnie, ustnie, do sołtysów lub drogą elektroniczną na adres urzad@alwernia.pl , podając możliwie najdokładniejszą lokalizację oraz przybliżone dane o rodzaju i ilości odpadów.

 Burmistrz Gminy Alwernia
Tomasz Siemek

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...