Ekipa malarzy działa

Urząd Miejski w Alwerni w porozumieniu z Powiatowym Urzędem Pracy w Chrzanowie zatrudnił 6 bezrobotnych w ramach robót publicznych.

Pan i Pani Burmistrz jako pracodawcy, przeprowadzili w Urzędzie Pracy casting i spośród zgłoszonych osób wybrali najlepszą ekipę do wykonywania prac malarskich w obiektach komunalnych Gminy, a także w samym Urzędzie.

Dzięki uprzejmości Pana Adama Stefańskiego zostały pracownikom udostępnione rusztowania, które były i będą wykorzystywane podczas wykonywania prac remontowych.

Ekipa malarzy pracuje już od 1 czerwca 2015 r. i będzie pracować, co najmniej przez 4 miesiące. Do tej pory pomalowała Place Zabaw w Alwerni, Grojcu i Brodłach, ogrodzenie w Brodłach, Remizę w Regulicach a także gabinet Pani Burmistrz. O dalszych pracach będziemy jeszcze informować.

Inicjatywa ta pozwoliła dać pracę osobom bezrobotnym z naszego terenu i przynosi wymierne korzyści dla Gminy w postaci oszczędności, gdyż nie trzeba zlecać tych zadań wykonawcom. Zapewni także dzieciom i młodzieży w naszej Gminie odnowione pomieszczenia do nauki oraz miejsca do zabawy.