Konkurs ekologiczny dla uczniów rozstrzygnięty

Konkurs zorganizowany został w ramach kampanii edukacyjnej poświęconej gospodarowaniu odpadami komunalnymi

KONKURS ODBYŁ SIĘ W V KATEGORIACH WIEKOWYCH:

1. Dla przedszkolaków w wieku od 3-4 lat - Konkurs na pracę plastyczną pt." Wszystkie mądre dzieci segregują śmieci".
  2. Dla przedszkolaków w wieku od 5-6 lat - Konkurs na pracę plastyczną pt." Wszystkie mądre dzieci segregują śmieci".
  3. Dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej, konkurs plastyczny na najciekawszy plakat zachęcający do segregowania odpadów.
  4. Dla uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej konkurs  wiedzy ekologicznej.  Tematyką konkursu jest segregacja odpadów, procesy ich zagospodarowania oraz skutki jakie niesie ze sobą nieświadome pozbywanie się odpadów.
  5. Dla  uczniów klas I-III gimnazjum, w dwóch kategoriach:
    * Konkurs na pracę plastyczną pt.”Nadaj drugie życie odpadom”.
    * Konkurs na hasło wraz z opracowaniem graficznym, propagujące zakaz palenia śmieci, które zostanie wykorzystany w Gminnej kampanii ekologicznej (temat pracy: zakaz palenia śmieci)

Zakres tematyczny dla osób, które zakwalifikowały się do II etapu konkursu wiedzy ekologicznej:
- zapobieganie skutkom działalności człowieka w środowisku przyrodniczym,
- ochrona roślin i zwierząt,
- las, woda, powietrze -znaczenie, zanieczyszczanie, ochrona,
- źródła energii oraz zagadnienie energooszczędności,
- rola segregacji odpadów i wtórnego ich wykorzystania,
- styl życia przyjazny środowisku - zasady postępowania ekologicznego,
- efekt cieplarniany, dziura ozonowa, kwaśne deszcze (podstawowe informacje)
- znaki i symbole ekologiczne,
- światowe i krajowe organizacje ekologiczne (najważniejsze)

PROTOKÓŁ z Konkursu - WYNIKI