15 lat współpracy Alwernia-Evron

W dniach 5 – 7 czerwca odbyły się uroczystości 15 – lecia współpracy z naszym miastem partnerskim Evron.

Do Francji pojechała młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Alwerni, Zespół Gama z Samorządowego Ośrodka Kultury, Zespół Pieśni i Tańca KRAKOWIACZEK oraz oficjalna delegacja w osobach Burmistrza Tomasza Siemka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Tomaszewskiego.

Podczas oficjalnych obchodów przemówienia wygłosili burmistrzowie zaprzyjaźnionych miast. Na balkonie Urzędu Miasta w Evron odsłonięto również tablicę upamiętniającą przyjaźń między miastami.

Grupa artystyczna Gama odśpiewała hymn Alwerni.

Symbolicznie podpisano również dokumenty odnowienia współpracy między Evron i Alwernią. W rozmowach ustalono, że na jesień do Alwerni przyjedzie kilku uczniów na praktyki do lokalnych firm.

Na koniec na scenie wystąpiła młodzież z ZPiT Krakowiaczek z Grojca oraz Grupa Artystyczna Gama. Występy artystów z Polski wzbudziły ogromne zainteresowanie a po zakończeniu otrzymali owacje na stojąco.

Grupa Gama

ZPiT Krakowiaczek