"Złoty Pierścień Krakowa"

Dodano:

Prolog 53. Małopolskiego Wyścigu Górskiego odbył się wczoraj w Krakowie. Dzisiaj start I etapu z Alwerni.

W czwartek 11 czerwca na krakowskim Rynku Głównym rozegrana została 32. edycja kolarskiego kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, które stanowi  prolog do Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

Kamil Zieliński jako pierwszy przekroczył linię mety, drugi na podium stanął Alex Buttazzoni, a trzecie miejsce zajął Piotrek Skarżyński.

Zgodnie z regulaminem Małopolskiego Wyścigu Górskiego pierwsza trójka została również nominalnymi liderami klasyfikacji generalnej (Małopolska Kraków Region), aktywnych (Tauron) oraz górskiej (CCC).

W koszulce najlepszego młodzieżowca (MOT Małopolska Organizacja Turystyczna) na starcie w Alwerni stanie Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice).