"Olimpiada o Bezpieczeństwie dla Przedszkolaków"

Finał Konkursu odbył się w dniu 12 maja w Trzebini.

„I POWIATOWA OLIMPIADA O BEZPIECZEŃSTWIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW”

Została zorganizowana przez Przedszkole Samorządowe nr 2 w Trzebini z udziałem TrzebińskiegoCentrum Administracyjnego i Urzędu Miasta, a także Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komisariatu Policji w Trzebini.

Do olimpiady zgłosiło się 26 przedszkoli z całego powiatu chrzanowskiego. Po wykonaniu zadań na poszczególnych etapach do finału zakwalifikowało się 15 przedszkolaków. Finał Konkursu odbył się w dniu 12.05.2015 r. Przystąpiło do niego 12 przedszkolaków a wśród nich Krzysiu Bień z  przedszkola w Grojcu z terenu naszej gminy, który zajął II miejsce. Gratulujemy!

Zmaganiom Uczestników Olimpiady przyglądała się Komisja Konkursowa a kibicowali im liczni zgromadzeni. Pani Anna Rajca Wiceburmistrz Gminy Alwernia kibicowała reprezentantowi naszej gminy.

Po części konkursowej, przedszkolaki obserwowały tresurę psów policyjnych, które przyjechały ze swoimi opiekunami z Krakowa. Potem dzieci mogły pobawić się z psami a także zrobić sobie pamiątkową fotografię.

Laureatom i wszystkim Finalistom Olimpiady gratulowali: Małopolski Wicekurator Grzegorz Baran, zastępca Naczelnika Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie podinsp. Jacek Górecki oraz dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Trzebini Edyta Surowiec.

I miejsce – Sebastian Sikora z Przedszkola Samorządowego nr 10 z oddziałami integracyjnymi w Chrzanowie
II miejsce – Krzysztof Bień z Przedszkola Samorządowego „Tęczowa Kraina” w Alwerni z filią w Grojcu
III miejsce – Julia Dominik ze Szkoły Podstawowej w Dulowej - oddział przedszkolny.

Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali nagrody i dyplomy z podziękowaniem za przygotowanie i udział.