Program „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” - laptopy zakupione!

Dnia 01.04.2020r. Gmina Alwernia przystąpiła do programu  „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, w rezultacie którego otrzymała grant w kwocie 70 000,00 zł, stanowiący 100% wkładu z UE.  Głównym celem programu jest doposażenie szkół w sprzęt komputerowy, niezbędny do prowadzenia zdalnego kształcenia. Z otrzymanych pieniędzy Gmina Alwernia zakupiła 28 laptopów, dla szkół Podstawowych z terenu Gminy, zgodnie ze zgłoszonym przez Dyrektorów zapotrzebowaniem. Ostatecznym beneficjentem sprzętu zostaną uczniowie, którzy nie mają możliwości nauki zdalnej w warunkach domowych, w obliczu aktualnej sytuacji związanej z wprowadzeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii. Zakupiony sprzęt trafi do:

- SP w Alwerni – 5 szt.

- SP w Brodłach – 4 szt.

- SP w Grojcu – 3 szt.

- SP w Kwaczale – 4 szt.

- SP w Okleśnej – 3 szt.

- SP w Porębie Żegoty – 4 szt.

- SP w Regulicach – 5 szt.

Razem 28 szt.

Instytucją rozpatrującą wnioski do projektu Zdalna Szkoła jest Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Natomiast działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

1. Nazwa Programu Operacyjnego: Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

2. Numer i opis Osi priorytetowej: I Powszechny dostęp do szybkiego internetu

3. Numer i nazwa Działania: 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach

4. Nazwa i numer priorytetu inwestycyjnego: "Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego"