Świętowali, pomagając!

4 maja w Grojcu odbyło się przygotowywanie paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej Gminy. Aż 11 ton różnego rodzaju produktów otrzymała Gmina Alwernia od krakowskiego oddziału Banku Żywności.

W 364 paczkach, które otrzymali potrzebujący mieszkańcy znalazły się produkty z długą datą przydatności m.in. makarony, kasze, konserwy, dżemy, mąki.

Burmistrz Beata Nadzieja-Szpila, która osobiście brała udział w przygotowywaniu paczek, składa serdecznie podziękowania:

- Druhom strażakom z Grojca, Regulic, Alwerni, Brodeł i Kwaczały za całodzienną pracę przy rozładunku, przygotowywaniu paczek oraz dystrybucji wśród potrzebujących rodzin,

- Żołnierzom z 11.Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, za błyskawiczną odpowiedź na prośbę, pomoc i transport produktów do Grojca,

- Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, który w tym trudnym czasie działa sprawnie i z wielkim zaangażowaniem dba o najuboższych w naszej Gminie,

- Firmie Alventa S.A. i prezesowi Wiesławowi Hałucha oraz dyrektorowi ds. technicznych Mirosławowi Olechowi za przekazanie worków do przygotowania paczek,

- Pani Barbarze Szczepańskiej, która umiliła pracę serwując pyszne ciasto,

- Firmie „Concept” Paweł Wielgosz za wypożyczenie i obsługę wózka widłowego.

Materiał z akcji ukazał się w wieczornych wydaniach Kroniki TVP Kraków z dnia 4 maja i jest dostępny w archiwalnych postach.

FOTORELACJA: https://www.facebook.com/urzadgminyalwernia/posts/905640259902847