Szansa dla Muzeum Pożarnictwa w Alwerni

Szansa dla Muzeum Pożarnictwa w Alwerni

Dodano:

W dniu 20.11.2019 r. burmistrz Beata Nadzieja-Szpila wzięła udział w Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski. W trakcie tego forum v-ce marszałek Łukasz Smółka poinformował m. in. o pozyskaniu środków finansowych na budowę dwóch nowoczesnych muzeów na terenie Małopolski. Jedno z nich miałoby powstać w Alwerni, jako Małopolskie Muzeum Pożarnictwa. Dzięki temu bezcenne zabytki wreszcie doczekałyby się właściwego wyeksponowania i z dumą będzie można prezentować je mieszkańcom i turystom.
Jesteśmy to winni twórcy muzeum mjr Zbigniewowi Gęsikowskiemu i jego wiernym pomocnikom.

Burmistrz Beata Nadzieja-Szpila prowadzi rozmowy na temat dofinansowania rozbudowy muzeum w Alwerni od początku swojej kadencji. Wielokrotnie w tej sprawie spotykała się z v-ce marszałkiem Łukaszem Smółką, komendantem wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie starszym brygadierem Markiem Bębenkiem, posłami Edwardem Siarką i Krzysztofem Kozikiem, radnymi Rady Miejskiej, Zarządem Gminnym OSP Gminy Alwernia oraz druhami OSP Alwernia wszędzie uzyskując poparcie w tej sprawie.

https://www.malopolska.pl/aktualnosci/samorzad/forum-wojtow-burmistrzow-iprezydentow-malopolski?fbclid=IwAR2JKhG7s88KoaxnUGYgTbAIt2M2y_NC9YjxUziSLcHyT5mdd4Knfh6BImk

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...