Informacja o ponownym podziale środków finansowych dla samorządów wojewódzkich i powiatowych w roku 2019

Informujemy, że Zarząd PFRON podjął w dniu 15 października 2019 r. uchwałę nr 63/2019 w sprawie ponownego podziału środków finansowych Funduszu na 2019 rok na realizację zadań określonych w ustawie o rehabilitacji (…) w związku z wejściem w życie z dniem 8 października 2019 r. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 października 2019 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie algorytmu przekazywania środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych samorządom wojewódzkim i powiatowym (Dz.U. 2019 poz. 1898) oraz decyzją o przeznaczeniu dodatkowych środków dla powiatów na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej.

Plan finansowy PFRON na 2019 r. przewiduje na realizację przelewów redystrybucyjnych środki (łącznie z kosztami obsługi) w wysokości 1 086 946 tys. zł w tym:

1. dla samorządów wojewódzkich 182 174 tys. zł (bez kosztów obsługi),
  2. dla samorządów powiatowych 878 261 tys. zł (bez kosztów obsługi).

Więcej informacji: https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/informacja-o-ponownym-podziale-srodkow-finansowych-dla-samorzadow-wojewodzkich-i-powiatowych-w/